Akademik Takvim

Öğrenci Programı
Bize Ulaşın
0 (212) 407 17 18

Anadolu Lisesi (Beylikdüzü Kampüsü)

Topkapı Okulları, öğrencilerin çok yönlü bireyler olarak eğitilmesini amaçlamıştır. Öğrencilerimizin sorumluluk bilincine sahip Türkiye ve dünya çapında vizyon ve misyon sahibi birer yurttaş olmaları, insan sevgisi,çevre bilinci olan,milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olmaları hedeflenmiştir.

Hayatının bütün süreçlerinde; düşünebilen, sistemli hareket eden ve doğru iletişim kurabilen,öğrenmeyi öğrenen,Potansiyelini keşfeden insanlar olmalarını sağlayacak bir eğitim ve öğretim ortamı oluşturmayı ilke edindik.

İyi bir eğitim öğretim ortamı oluşturmak için;

 • Öğrenmenin hakkını engellememek adına vaktinde sınıfta hazır olmak,
 • Öğrenmenin kesintiye uğramaması için devam etme zorunluluğu,
 • Dikkatlerinin dağılmaması için cep telefonunun getirilmemesi,
 • Saygı temelli bir tutum geliştirmek için sınıf içi ve dışı arkadaş ilişkilerinde seviye,
 • Uyaran çeşitliliğini azaltarak odaklanmayı arttırmak için okul kıyafetleriyle gelmek,
 • Sağlıklı bir öğrenmenin ve karakter gelişimi için  “öğrenci hak ve sorumlulukları” çerçevesinde çalışmalar planlanarak uygulanır.

Sanattan spora, kültürden akademik dünyanın derinliklerine yolculuğunu sürdüren okulumuzda güçlü öğretim kadrosu bulunmaktadır. Bir taraftan yurt içi ve yurt dışı üniversite sınavlarına hazırlık yapılırken diğer taraftan sosyal etkinliklerle öğrencilerimizin gelişimlerine destek verilmektedir. Uluslararası öğrenci değişim projesi olan ‘’ERASMUS’’ programı,ABD ve İngiltere’yle yaptığımız dil okul çalışmalarımızla öğrencilerimiz geleceğe hazırlanmaktadırlar.

Ulusal ve uluslararası yarışmalar takip edilir. Uzman öğretmenler gözetiminde hazırlık yapılır.

Okulumuzun öğrencileri YGS ve LYS sınavlarına dışarıdan destek almadan okulda “tam öğrenme” modeli ile birebir derslerle maximum başarı için hazırlanırlar.

Yabancı Dil Eğitimi

Dil öğrenmedeki kişisel amaç ne olursa olsun, bizim amacımız, öğrencilerimizi ileride yer alacakları ulusal platformlarda kendilerini rahatlıkla ifade edebilecekleri ve akademik çalışmalarını yabancı dilde sürdürebilecekleri dünya bireyleri olarak yetiştirmektir.

Hedefimiz dilde akıcılık

Hedefimiz, öğrencilere dil ve edebiyatın özünü ve inceliklerini öğreterek onların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmaktır.  İngiliz dilinde akıcılık kazanmaları için öğretmenler bütün derslerde yaratıcı yazı yazma, tartışma ve okuma çalışmalarına yer verirler. Gerek derslerin içeriğine yönelik olarak, gerekse dünyaya geniş bir bakış açısı kazanmaları amacıyla, okudukları metinler üzerinde derinlemesine düşünmelerine önem verilir. Öğrencilerin tartışmalar, sunumlar ve performanslar yoluyla fikirlerini ifade etmeleri beklenir.

Native Speaker Öğretmenler

Öğrencilerimiz düşüncelerini yazılı ve sözlü olarak akıcı ve doğru bir şekilde ifade edebilirler. Öğrendikleri dilde sorgulamaya, araştırmaya ve bilgiye ulaşmak için dili etkin ve doğru bir şekilde kullanmaya yönelik çalışmalar yaparlar. Yabancı dil eğitimi Türk ve “native speaker” öğretmenler rehberliğinde yapılır. Öğrencilerin öğrendikleri dilleri etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak, onlara yurt dışı tecrübesi kazandırmak amacıyla kültürel geziler ve yaz okulu programları sunulur.

Başarılı olmalarını sağlayacak bazı davranışlar

 • Akademik dürüstlük
 • Kendi öğrenimlerinin sorumluluğunu taşımak
 • Sorgulama ve merak
 • Atılımda bulunmak ve ilgi alanlarını geliştirmek
 • Azim ve çaba
 • Bağımsız ve grup halinde çalışma
 • İngiliz dilinde isteyerek yazmak, okumak ve konuşmak
 • Araştırma ve ödev yapmak için teknolojiyi kullanmak
 • İngilizcenin zaten biliniyor kabul edildiği bir dönemde ise ikinci dil eğitimi öğrenciye avantaj sağlıyor.
ERKEN KAYIT 2018-2019
Kayıtlarımız Başladı. Erken kayıt fırsatlarımızı kaçırmayın!
ÖN KAYIT OL