Eskişehir Gezisi

,

İkitelli OSB Kampüsü Makine Teknolojileri Bölümü öğretmenleri ve öğrencileri ile birlikte düzenlemiş olduğu Eskişehir teknik ve kültür gezisi kapsamında 19-20 Mart tarihlerinde Eskişehir’deydik.

Öncelikle ülkemizin sanayi kalelerinden biri olan ve oldukça geniş bir arazide kurulu Tülomsaş lokomotif ve motor fabrikası içerisinde yeralan ve onlarca irili ufaklı üretim birimlerinden dişli üretim, vagon bakım ve motor fabrikalarını inceleme imkanımız oldu.

Bizi son derece sıcak bir şekilde ağırlayan değerli Tülomsaş yetkililerinin eşliğinde tamamladığımız üretim hat gezimizin ardından ülkemizde üretilen ilk yerli otomobilinin bulunduğu Devrim Arabaları müzesini ziyaret ettik.

Günün ilerleyen saatlerinde Eskişehir’in büyük parklarından biri olan Kent Park’ta ve Havacılık müzesinde bir gezinti gerçekleştirip gece konaklayacağımız ve Eskişehir’de 2017 yılının en iyi termal oteli seçilen Bademlik termal otele geçtik.

Bir sonraki güne Eskişehir’i yüksek bir tepeden izleme imkanı bulduğumuz Şelale parkta gezerek başladık. Ardından Odunpazarı ilçesinde bulunan Yılmaz Büyükerşen balmumu heykeller müzesi, ahşap eserler müzesi, odunpazarı tarihi evleri, kurşunlu külliyesi, atlıhan el sanatları çarşısı gezileri, porsuk çayı üzerinde tekne ile tur yaptıktan sonra finali sazova bilim ve kültür parkında gerçekleştirdik.

Eskişehir gezimiz için desteklerini esirgemeyen Turcar firmasına teşekkürlerimizi sunarız.

İkitelli OSB Kampüsü Sorumluluk Sınavı Takvimi

SORUMLULUK SINAV TARİHLERİ 2021-2022

Teksan Teknoloji Sınıfına Seçilen Öğrenciler Belirlendi!

İkitelli OSB Kampüsümüzde açılan Teksan Teknoloji Sınıfına başvuran öğrencilerimize duyurulur....